Start cooking
Για την κρέμα γιαουρτιού: Σε ένα μπωλάκι ψιλοκόβουμε τη λευκή κουβερτούρα, ζεσταίνουμε το γάλα, την περιχύνουμε και ανακατεύουμε μέχρι να λιώσει. Αφού κρυώσει, αναμειγνύουμε το γιαούρτι με την κουβερτούρα και τοποθετούμε στο ψυγείο. Για τα pancakes: Στο μπλέντερ πολτοποιούμε το παντζάρι με το γάλα, προσθέτουμε όλα τα υλικά, τα υπόλοιπα υλικά για τα pancakes και αφήνουμε το μείγμα για 25’ στο ψυγείο. Σε καυτό αντικολλητικό τηγάνι ψήνουμε τα pancakes και τα σερβίρουμε με την κρέμα γιαουρτιού και φρούτα.