Start cooking
Η κρέμα μαλεμπί: Σ΄ένα μπωλ ανακατεύουμε την μισή ποτόστητα από το γάλα με το κορν φλάουρ ή το ρυζάλευρο, τη ζάχαρη και το αλάτι. Βάζουμε το υπόλοιπο γάλα σε μια κατσαρόλα, όταν ζεσταθεί ελαφρά προσθέτουμε το μείγμα που ετοιμάσαμε, ανακατεύουμε μέχρι να πήξει η κρέμα μαλεμπί. Βρέχουμε ατομικά μπολάκια ή μεγάλη φόρμα και γεμίζουμε. Αφήνουμε μερικές ώρες να σταθεροποιηθεί. Η χειμωνιάτικη φρουτοσαλάτα: Κόβουμε τα φρούτα σε ομοιόμορφα μικρά κομμάτια, προσθέτουμε το μέλι, το ροδόνερο και τον παπαρουνόσπορο. Σερβίρουμε το μαλεμπί με τη φρουτοσαλάτα.