Start cooking
Οι φράουλες: Σε ένα κατσαρολάκι βάζουμε τις φράουλες κομμένες στα τέσσερα μαζί με την μαύρη ζάχαρη, 2 κουταλιές της σούπας νερό και βράζουμε για 3-4 λεπτά. Το κράμπλ: Σε ένα μπωλ βάζουμε όλα τα υλικά για το κράμπλ και τα τρίβουμε με τα δάχτυλά μας μέχρι να έχουμε ένα τριφτό μείγμα. Ψήνουμε το κραμπλ στο τηγάνι για 5 λεπτά, σε μέτρια θερμοκρασία, ανακατεύοντας συχνά. Η κρέμα: Στο μπλέντερ πολτοποιούμε όλα τα υλικά για μερικά λεπτά. Σερβίρουμε την κρέμα σε ποτηράκια, βάζοντας κάτω τις φράουλες, το κράμπλ και την κρέμα γιαουρτιού.