Ας μαγειρέψουμε
Στο μπλέντερ πολτοποιούμε τα παντζάρια και την μπανάνα με το γάλα για 1-2 λεπτά. Προσθέτουμε το τζίντερ, τα παγωμένα κόκκινα φρούτα, την κανέλα και το χυμό του μοσχολέμονου, χτυπάμε καλά να ομογενοποιηθούν τα υλικά. Ανακατεύουμε το γιαούρτι με τον ψιλοκομμένο δυόσμο και το μέλι. Ετοιμάζουμε σε 4 ποτήρια με πάγο μοιράζουμε το γιαούρτι στα ποτήρια, γεμίζουμε με το smoothie και σερβίρουμε.