Ας μαγειρέψουμε
Προθερμαίνετε τον φούρνο στους 190°C. Πλένετε τα έντερα και τα βάζετε σε σουρωτήρι να στραγγίξουν.Πλένετε την συκωταριά, την στραγγίζετε και την κόβετε σε μεγάλα κομμάτια. Πασπαλίζετε τη συκωταριά με αλάτι, πιπέρι και ρίγανη. Ρίχνετε λίγο ελαιόλαδο και ανακατεύετε με τα συκωτάκια. Περνάτε εναλλάξ στις σούβλες κομμάτια από τη συκωταριά ώστε να μην είναι όλο συκωτάκια ή όλο πνευμόνια. Βάζετε πχ. πνευμόνι,σπλήνα, γλυκάδι, συκώτι). Αφού τα περάσετε όλα στις σούβλες τυλίγετε τις μπόλιες γύρω από το κοκορέτσι.Παίρνετε το έντερο και το στρίβετε πάνω κάτω στη σούβλα. Τυλίγετε γύρω - γύρω με τα έντερα μέχρι να καλυφθούν τα συκωτάκια. Αλείφετε τα κοκορετσάκια με χυμό λεμονιού και ψήνετε στη σχάρα του φούρνου μέχρι να ροδίσουν (περίπου 1 1/2 ώρα). Αφήνετε τα κοκορετσάκια να σταθούν για 10-15 λεπτά και τα κόβετε σε ροδέλες.